Замки для вхідних дверей
Будь-яка людина хоче, щоб його житло було безпечним, при цьому не потрібно було хвилюватися про збереження власного майна. Надійні вхідні конструкція і якісний запірний механізм забезпечують непереборну перешкоду для зломщиків. Важко відшукати бездоганні замикаючі механізми. Різниця між замками полягає лише в часі їх злому і пристосування, які для цього знадобляться. Тому не втрачають свою актуальність знання про те, як вибирати замок, щоб він забезпечив максимальну безпеку житла і збереження майна.
Класифікація замикаючих механізмів
Замки для вхідних дверей класифікуються на різні види в залежності від класу захисту:
- 1-й клас захисту - замки легко розкриваються навіть недосвідченим хакером, на це йде не більше 5-10 хвилин
- 2-й клас захисту - замикаючі пристрої надійніше попередніх. Новачок з ними не впорається. Досвідчений домушник на злом витратить не більше 10-20 хвилин.
- 3-й і 4-й класи - подібні замикаючі пристрої встановлюють на якісних вхідних дверях.
Досвідчений домушник витратить на злом замку 3-го класу 20-30 хвилин, 4-го класу - більше 30 хвилин. За умови, що домушник буде використовувати спеціальні пристосування і потужне обладнання. Механізми досить надійні і розкрити їх не так-то просто.
Види замків
Циліндровий - затребуваний тип конструкції. Звичайною шпильки досить, щоб розкрити деякі з них, а до якихось навіть важко підібрати відмичку. Кількох потужних ударів досить, щоб вибити личинку замку всередину приміщення. Відмінною особливістю даних механізмів є форма ключа, він нагадує гриб, має улоговинку по центру.
Сувальдний - механізм був винайдений в 1818 році, до цих пір не втратив свою актуальність. У конструкції замка присутні сувальди. Вони являють собою пластини, в дію їх приводять зубці ключа. На стрижні ключа присутні пластини з виїмками. Навіть якщо не спрацює якась із сувальд, замок не відкриється. Без ключа їх неможливо зрушити. Єдино-можливий спосіб відкрити замок - це підібрати ключ. Чим більше металу і пластин задіяно при виготовленні замку - тим він надійніший. Додаткова установка броньованих пластин збільшує стійкість дверної конструкції до несанкціонованого доступу.
Ригельний - володіє рейковим відмикаючим механізмом. До 1-го класу безпеки він не дотягує. На плоскому ключі по краях виточені канавки, вони мають різний кут нахилу. Ригель замку володіє ідентичними канавками. Ригель починає рухатися тільки після того, як поєднуються канавки. Таким чином відмикається і замикається замок.
Електронний - сучасний запірний механізм. Щоб його відкрити, ключі не потрібні, потрібно код, пульт або магнітна карта. Зломщики тушуються при вигляді електронного замка, він є своєрідною додатковим захистом металевих дверей. Електронні замки також можна відкривати за допомогою відбитка пальця. Подібний захист легко обдурити, досить прикласти до сканера фотографію відбитка пальця. Безперечним недоліком електронних замків є висока вартість.