Як встановити металеві двері своїми руками

Металеві двері вважаються надійними завдяки своїй особливій конструкції. Коли у вас є бажання встановити двері самостійно, то ця стаття допоможе вам витратити менше грошей, оскільки встановлення коштуватиме чверть ціни.

Конструкція металевих дверей


Каркас металевих дверей, як і дерев'яних, комплектується коробом і прикріпленим зверху полотном. Якщо фурнітура встановлена заздалегідь, то це дуже полегшить монтаж, але при цьому доведеться постійно вивіряти горизонтальні і вертикальні рівні, і безліч разів чіпляти дверне полотно для того, щоб перевірити рух дверей. Не варто відмовлятися від перевірок, тому приготуйтеся часто використовувати будівельний рівень.

Не забудьте врахувати, з чого складається конструкція, в яку ви будете монтувати двері. Важливо врахувати нюанси, технологію монтажу і підготовки.
Крім врахування особливостей стіни, на яку кріпляться двері, необхідно виконати наступні маніпуляції:

  • треба зачистити стіни до цегли. Залиште проміжок між дверним каркасом і стінкою приблизно 2 см;
  • зробіть окосячку, якщо конструкція з бруса або колоди. І вже тільки потім кріпіть до неї дверну коробку, також залишаючи проміжок, але вже в 1 см

Якщо стіни з бетону або цегли, то придбайте молоток з зубилом або перфоратор. Для дерев'яного житла потрібна ножівка або бензопила.

Запам'ятайте, що дверне полотно треба відкривати назовні. Якщо почнеться евакуація з будівлі, то двері не повинні цьому заважати.

До закінчення монтажу з полотна дверей не слід знімати упаковку. До речі, якщо господар сам хоче встановлювати двері, то автоматично втрачає гарантійний сертифікат. Різні вм'ятини і подряпини після встановлення враховуватися не будуть. Краще всього, якщо ви знімете целофан і оглянете поверхню, а потім слід закріпити поліетилен назад за допомогою монтажної стрічки. Так ви не пошкодити дверний декор під час монтажу.

Підготовка до самостійного монтажу дверей

Монтажна технологія металевих дверей майже не відрізняється від установки простих. Вона проходить в 3 етапи:

  1. Коригування параметрів отвору і підготовка його до монтажу.
  2. За допомогою саморізів або анкерних пластин закріплюється коробка в отвір.
  3. Якщо потрібно, коригуємо, заповнюємо вільний простір і робимо монтаж полотна.


Зазвичай сталевий блок розташовується на зовнішній поверхні стіни за рівнем, але при необхідності можна поглибити його всередину отвору. У першому випадку необхідно провести монтаж пластинами. При другому варіанті фіксація коробки здійснюється анкерними болтами. Досвідчені фахівці віддають перевагу комбінованим методом - монтаж здійснюється і на болти, і на пластини, і на штирі. Може бути так, що в комплекті не виявиться болтів, і вам доведеться купляти їх самостійно (їх довжина 10-15 см). Болти застосовують діаметром 12-15 мм.

Послідовність монтажу дверного полотна

Отже, наша стара конструкція і отвір підготовлені. Необхідно, щоб залишився невеликий проміжок, який в подальшому буде заповнюватися піною або цементом.

  • Встановлюємо тільки коробку в отвір. Перед цим підкладаються клини з дерева по периметру двері. Вони допоможуть при коригуванні короба.
  • Рівнем вивіряємо вертикаль і горизонталь, зміщуючи клини в потрібну сторону. Простежте за тим, щоб проміжки двох сторін були однаковими.
  • Після того, як ми добре відрегулювали положення, закріплюємо раму за допомогою клинів. Нам треба, щоб під час свердління рама НЕ змістилася. Буває так, що виробники не роблять спеціальні дірки в рамі. Їх обов'язково необхідно просвердлити. За 3 отвори на петельному і удаваному косяку, і по 2 - на верхньому і пороговому).
  • Вставляються в ніші болти і міцно закручуються гайки.
  • Навісьте полотно і перевірте його рух. Воно не повинно важко і самостійно відкриватися.
  • Встановлюється кріплення, але перед цим полотно треба зняти. Кріпиться верх і поріг. Про всяк випадок навішуємо полотно ще раз, щоб перевірити.
  • Залишаємо раму і обклеюємо скотчем, щоб уберегти двері від піни для монтажу.
  • Заповнюємо піною всі проміжки і відступи, а надлишки зрізаємо. Коли піна застигне, всі некрасиві частини закриваються.

Нюанси монтажу дверей в зрубі

Особливості деревини змусили розробити спеціальну технологію установки дверей:

  • Верхню планку дерев'яних дверей не регулюємо, так як стельова рама є опорою.
  • Щоб запобігти перекосу дверей, їх треба прикріпити до лафетів, які вставлені в стіновий паз.

Ні для кого не секрет, що самостійне встановлення дверей вимагає часу, терпіння і певних навичок. Справа ця копітка, але зате можна добре заощадити.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.