Який сейф для дому краще вибрати

В сучасних офісах висувають високі вимоги до забезпечення збереження матеріальних цінностей та інформації. Це можна зробити за допомогою сейфа.

Поговоримо про те, як же вибирати «правильний» сейф.

Які сховища є найнадійнішими?

Надійність сейфа залежить від його призначення. Таким чином, щоб захистити документи від пожежі варто вибрати вогнестійкий сейф. Від злому необхідний взломостойкий сейф. Для зберігання зброї допоможе спеціальний збройовий сейф, а для зберігання готівки в касах і банках знадобляться касові і депозитні. Відповідний сейф ви можете вибрати в розділі «Сейфи». Тут ви також зможете порівняти пропозиції по класах і цінами.

Як правильно вибрати сейф

Як правило, найбільш затребуваними в офісах є вогнестійкі, зламостійкі і комбіновані (поєднують перші два) сейфи. Ступінь їх надійності визначається часом, протягом якого вони можуть захистити документи в разі пожежі або спроби злому.

Що таке вбудовані сейфи?

Зараз, дуже часто значним попитом користуються вбудовані сейфи. Технічні особливості та невеликі розміри дозволяють встановити їх в підлозі, стіну або якихось предметах меблів. Однак, найчастіше вони призначені для домашнього використання, щоб захищати від цікавих сторонніх очей. Їх часто називають тайниками.

Такі сейфи легко заховати в стіні, наприклад, за картиною, дзеркалом, або під килимом в підлозі. Такий сейф буде хорошим рішенням і не приверне зайву увагу.

Що стосується взломостійкості, то вони оснащені надійною передньою пластиною і слабо захищені інші стінки. Тому, надійність таких сейфів буде залежати від міцності і надійності об'єкта, в який їх вмонтують. Але навіть при якісній установці вони мають низький рівень надійності (не вище I класу), тобто щоб взламати такий сейф досить 30-50 хвилин (за ГОСТом, в реальній обстановці, як правило, більше в 3-4 рази).

Як вибрати сейф в залежності від того, що в ньому буде зберігатися?

По-перше, потрібно чітко уявляти собі, який вигляд, обсяг і кількість предметів будуть зберігатися. Для того щоб захистити паперові документи та електронні носії інформації від пожежі, будуть потрібні різні сейфи. Наприклад, папір самозаймається при 170 С, а ось електронні носії прийдуть в непридатність при 50-70 С.

По-друге, потрібно звернути увагу на рівень надійності приміщень, де він буде монтований, в тому числі на наявність або відсутність в ньому охорони.

По-третє, потрібно усвідомлювати, яка потенційна небезпека (пожежа або злом) найбільше загрожує цінностям. Згідно зі статистикою, в 90% випадків вміст знищується в результаті впливу пожежі і тільки 10% - в результаті розкрадання.

Чим відрізняються між собою вогнестійкий і взломостойкий сейфи?

Вогнестійкі і зламостійкі по-різному захищають вміст.

Вогнестійкі забезпечують низьку теплопровідність, тому їх роблять з легких матеріалів. Стінки вогнестійкого сейфа складаються з двох сталевих пластин товщиною 1-1,5 мм з шаром пінобетону між ними.

Вогнестійкі сейфи ділять на 3 класа:

  • класу «Б» можуть захищати документи і не дозволять температурі всередині підніматися вище 170 С;
  • класу «Д» здатні захистити відео-диски і магнітні плівки;
  • класу «ДИС» в змозі зберегти магнітні носії інформації.

Однак це зовсім не означає, що такі сейфи можуть витримати тривалий і інтенсивний вплив вогню, максимально можливий час захисту становить 4:00.

Зазвичай у вогнестійких сейфах не використовуються складні замки, часто це просто ключові замки з профільної личинкою або кодові (з незмінним кодом). Тому не можна говорити про підвищену секретність такого сейфа.

Взломостійкі захищають від несанкціонованого доступу і мають 10 класів взломостійкості в залежності від часу, необхідного для повного або часткового доступу.

Найбільш затребуваними сейфи V класу

Сейф I класу повинен обов'язково перебувати під додатковою охороною, оскільки може бути зламаний без застосування різаків за 30-50 хвилин. II класу при надійному кріпленні може використовуватися в приміщеннях без охорони. А в сейфі III класу можна зберігати великі цінності, оскільки зламувати їх досить важко (буде потрібно як мінімум 5-10 годин), при цьому розбити його неможливо. Що стосується IV-V класів, то вони використовуються в банківських установах і відрізняються великою вагою.

Екземпляри, які поєднують в собі переваги вогнестійких і зломостійких моделей

Комбіновані сейфи, що захищають від вогню і злому, - недешеве задоволення. При цьому важливо враховувати наступні моменти. Якісний взломостійкий може деякий час стримувати несильний вогонь. Конструкція вогнестійких сейфів іноді передбачає наявність внутрішніх осередків, вони замикаються на ключ і мають II клас взломостойкості.

Крім того, вогнестійкі сейфи можуть бути забезпечені вбудованою звуковою сигналізацією, що спрацьовує при пошкодженні. Крім цього, його можна підключати до системи загальної сигналізації, тим самим забезпечується додатковий захист.

Що ще враховувати при виборі сейфа?

Не варто розраховувати, що надійність залежить тільки від товщини стінок. Більшою мірою товщина стінок більше впливає на теплопровідність, що важливо для вогнестійких сейфів. Для вибору взломостійкого сейфа необхідно звернути увагу на зовсім інші параметри.

Зручність у використанні також залежить від типу замка. Замки бувають ключовими, кодовими механічними і кодовими електронними. Необхідно заздалегідь подумати, який замок підійде саме вам.

Якщо сейф буде не тільки сховищем цінних речей, але і частиною інтер'єру, то варто звернути увагу на дизайн. В наші дні вибір сховищ, які здатні прикрасити приміщення, широкий - сейфи-вітрини для підлягаючих зберіганню дорогих колекцій і зброї, ексклюзивні за спецзамовленням і ін. Найчастіше, обробка таких сейфів включає дорогі матеріали - броньоване скло, дорогі породи дерева і т.д.